Uzun Dönem Tutmalık Altcoin Sepeti - Finpara

Uzun Dönem Tutmalık Altcoin Sepeti

Uzun Dönem Tutmalık Altcoin Sepeti

Uzun dönem tutup unutabileceğiniz bir paranız varsa altcoin sepeti içerisinde belirtilen coinleri inceleyerek satın alım gerçekleştirebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın ki bunlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Listede yer alan bazı altcoinler binance platformu üzerinde listelenme potansiyeli veriyor. Yani 6 ay gibi bir sürede kazandırma potansiyelleri var. Tabi kendilerinden daha iyi bir proje çıkarsa yatırımcılar oraya yöneleceği için batış ihtimalide var. Bu yüzden yatırım yapmayı düşünüyorsanız sadece çöpe atabileceğiniz, unutabileceğiniz miktarlarda yatırım yapın.

*Coin isminin altında yer alan görseller coini satın alabileceğiniz borsaların isimleridir. Ekstra bir hatırlatma; coinleri almaya karar verirseniz borsaların orijinal sitesinden alım yaptığınıza dikkat edin. Günümüzde klon, sahte siteler ile yapılan dolandırıcılıklar çok rövaşta.

1. MurAll

 

Bu altcoinin ilgimi çekme sebeplerinden biriside yakın tarihte çok fazla NFT satışlarının gerçekleşme haberini duymamdır. Murall dünya üzerinde yer alan tüm herkesin sanat eseri üzerine resim yapma olanağı sağlan bir projedir. Ethereum ağı tarafından desteklenir. 1 adet paint ile 2 piksel resim çizebilme hakkınız bulunuyor.

Bu token düşünüldüğünde saçma gelebilir. Sonuçta diğer tokenler gibi gelişmiş mükemmel bir amacı yok. Ancak muza milyarlar veren insanların olduğu bir dünya’da bunun gibi ilginç projelere ufak miktarlarda şans tanınabilir.

2.Smartkey

 

SKEY yani smartkey, fiziksel olan varlıkları ethereum ve waves blok zinicirinde çalışan DeFi projeleriyle birleştirmeye izin veren bir platformdur. Akıllı ev, araba, ofis, güvenlik sistemleri gibi projeler gerçekleştirir. Teknoloji ve dijitalleşmeye odaklanan bir token olduğunu söyleyebiliriz.

3.Pastel

 

Pastel sanatsever ve sanatçılar için oluşturulmuş bir platformdur. PSL kripto para birimi, herhangi bir dijital sanat eserinin kolay bir şekilde satılmasını sağlayan para birimidir. Henüz yeni bir proje olmasından kaynaklı olarak çok fazla borsada satışı bulunmuyor. Riskli bir coin olduğu düşüncesindeyim. Dijital varlıkların satılabileceği farklı kripto paralarda bulunuyor. Ancak fiyat uygun olduğu için riski göze alıp bir miktar değerlendirmeyi tercih edebilirsiniz. Biz henüz alıp almamakta karar veremedik.

4.Big Data Protocol

 

Big data protocol ismindende anlaşılacağı gibi big data, veri bilimi ile uğraşan bir platformdur. Platform üzerinde datalar BDP isimli coin aracılığıyla satılmaktadır.

5.Flamingo

 

Flamingo, DeFi uygulamalarını tek bir sistemde birleştirerek sunuyor. Platforma tüccar, staker ve likidite sağlayıcısı olarak katılabilmek mümkün. Warapper, Swap, Vault, FUSD, Perp, DAO gibi ürünler Flamingo tarafından piyasaya sürülmek isteniyor. Oldukça ilginç bir coin diyebiliriz. 2021 yılında yükseliş yaşayan coinler arasında yer alıyor. Binance borsasından alabilmek mümkün. 11 Nisan 2021 tarihinde 7.73 TL’den işlem görüyor. Sepete ekleyip uzun vadeli almak isteyenler fiyatının biraz daha düşmesini bekleyebilir.

6. QiSwap

 

QiSwap 2021 yılında token’ler arasında yerini almaya başladı. Bu token Qtum airdrobu üzerinden Binance üzerinden dağıtılan bir coindir. 1 QTUM alımı karşılığında 0,5 QI dağıtıldı. Henüz binance üzerinde listelenmiyor. Ancak listelenme ihtimali yüksek olan tokenlerden birisi diyebiliriz. Riskli coinlerden birisidir.

7.Julswap

 

Julswap, binance smart chain ile kurulmuş olan Uniswap benzeri merkezi olmayan borsadır. Uniswap ile aynı Trading Engine sistemini kullanmaktadır. Uniswap, sushiswap gibi rakiplerinin aksine çok daha hızlı ve ucuz hizmet verme politikasını izliyor. Julswap 2021 Ocak ayında piyasaya çıkmıştır. Yeni bir coin olmasına rağmen çok kısa sürede ilk yatırımcılarına güzel paralar kazandırdı. Şuanda çekilme yaşamış durumda. Ancak binance borsasında listelenmesi yüksek bir olasılıktır. Bu gibi durumda güzel karlar bırakabilir.

 

En Yüksek Hacimli 10 Kripto Para isimli makalemize göz atmanızı öneriyoruz.