Bu Haftanın Önemli Gelişmeleri ve Bitcoin Fiyatı - Finpara

Bu Haftanın Önemli Gelişmeleri ve Bitcoin Fiyatı

Bu Haftanın Önemli Gelişmeleri ve Bitcoin Fiyatı

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından CoinTürk, Bitcoin için bu hafta kritik olabilecek gelişmeler ve lider kripto para biriminin fiyatı konusunda bir makale kaleme aldı.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 20 Temmuz’da 24.270 dolar üzerine yükseldikten sonra bir düzeltme başlattı. 21.700 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, şu anda 22.000 dolar üzerinde tutunmak için çabalıyor.

Analistlere göre 22.000 dolar üzerinde kalınması Bitcoin’in bir süre güç toplamasını ve sonrasında yeniden 24.000 dolarlık önemli seviyeyi test etmesini beraberinde getirebilir. Bununla birlikte eğer 22.000 dolar fiyatının üzerinde kalamazsa Bitcoin 21.000 dolar ile 22.000 dolar arasında bir süre konsolide olabilir. Bu konsolidasyonun aşağı ya da yukarı yönlü kırılımı ise önümüzdeki haftalar için ipucu verebilir.

Eğer 21.000 doların altına kırılım gelirse analistlere göre ilk destek noktasının 20.000 dolar olacağı ifade ediliyor. 20.000 doların kırılımı ise 18.000 doların test edilmesini beraberinde getirebilir. yükseliş yönlü hamlelerde ise analistler 24.000 dolar sonrasında BTC’nin 25.000 doları test edebileceği bu seviye üzerinde ise ilk güçlü direncin 28.000 dolar olabileceğini ifade ediyor.

Bunlara ek olarak bu hafta Bitcoin ve dolayısıyla altcoin’leri ilgilendirecek önemli olayların yaşanması bekleniyor. Bu olayların ise Bitcoin fiyatı üzerinde orta vadeli tahminler yapılmasını kolaylaştırabileceği ifade ediliyor.

Haftanın Önemli Gelişmeleri

CoinTürk adlı kripto para ve blockchain haber sitesinde de belirtildiği gibi 27 Temmuz’daki FOMC toplantısı gerçekleşecek ve yaşanan son düşüşün sebebi bu toplantıdan çıkacak kararlar ve yapılacak açıklamalar ile alakalı olabilir. FOMC’nin 27 Temmuz’da TSİ 21.00’da faiz kararını açıklaması bekleniyor.

Bunun yanında ABD’nin ikinci çeyrek GSYİH verilerini 28 Temmuz’da açıklayacak olmasının ve Google, Microsoft, Meta, Apple ve Amazon gibi büyük teknoloji şirketlerinin ikinci çeyrek mali durumlarını açıklayacak olmasının da kripto para birimleri üzerinde etkili olabileceği ifade ediliyor.

Dolayısıyla analistler ve uzman isimler bu hafta bizi hareketli bir haftanın beklediğini ifade ediyor ve yatırımcıların bu gelişmeler noktasında temkinli olmasında yarar olacağını dile getiriyor.