CS Go Çözünürlük Değişmiyor Sorunu Çözümü - Hata Çözümü Çok Kolay

CS Go Çözünürlük Değişmiyor Sorunu Çözümü

CS Go Çözünürlük Değişmiyor Sorunu Çözümü

Cs go çözünürlük değişmiyor sorunu çözümü oldukça basittir. Merak etmeyin bu sorun sadece sizin başınıza gelmiyor.

Dünyanın en beğenilen ve en çok oynanan oyunları arasında yer alan CS Go, grafikleriyle de bir o kadar ön planda olmaktadır. Ancak bazen CS Go oyuncuları çözünürlük değiştirmek istedikleri zaman CS Go çözünürlük değişmiyor sorunu ile karşılaşıyorlar. Böyle bir sorunda birkaç adım sonrası çözünürlüğü değiştirebilir ve istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Çözünürlük oyunun oynayış kalitesine etki eden bir unsurdur. Çeşitli formatlar vardır ve ekranda tam ekran seçeneği ile oyun oynanamadığı zaman oyuncu oyunundan verim almaz. Bu yüzden bu sorunu çözmek ister. Fakat bu sorun bazen yeni güncelleme gelmeden önce çözülmez.

CS Go Çözünürlük Değişmiyor Sorunu Çözümü Steam

 

Steam uygulaması üzerinden bu konuya hızlı bir şekilde müdahale edebilirsiniz. Bu sayede oyunu istediğiniz çözünürlükte daha verimli bir şekilde oynayabilirsiniz. CS Go oyununda çözünürlük değiştirmek istediğinizde ve CS Go çözünürlük değişmiyor sorunu ile karşılaştığınızda şu adımları izleyerek sorunu kısa sürede çözebilirsiniz:

  1. Bir oyun kütüphanesi olarak hizmet veren ve oyunların ayarlarını da kontrol eden Steam uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.
  2. Daha sonra burada indirdiğiniz oyunlar arasından CS Go oyununu seçmelisiniz.
  3. CS Go oyunu için özellikleri görüntülemelisiniz.
  4. Bu seçenekler arasında ”Genel” isimli bir kategori vardır. Buraya tıklayınız.
  5. Karşınıza bir pencere açılacaktır. Bu pencereye ” w 1024 -h 768 ” kodunu girmeniz gerekir.
  6. Bu kodu da girdikten sonra Steam uygulamasını kapatın ve bilgisayarınızı da yeniden başlatın.
  7. Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra CS Go oyununu açın. Burada oyun için çözünürlük ayarlarına gidin.
  8. Çözünürlük ayarlarında oynamak istediğiniz çözünürlüğü seçin.
  9. Değişikleri Kaydet seçeneğine tıklayın. Artık çözünürlüğünüz değişti.

Cs Go Çözünürlük Neden Önemli?

 

Çözünürlük oyunda kullanıcıya tam ekranda kaliteli bir oyun deneyimi sunar. Bu yüzden tüm oyunlarda ve tüm oyuncular için çözünürlük çok önemlidir. CS Go oyununda da çözünürlüğün doğru oranda olması oyuncunun dikkatinin dağılmadan oyunu oynayabilmesini sağlamaktadır. Bu yüzden CS Go çözünürlük değişmiyor sorunu oyuncular için büyük sıkıntılar yaratmaktadır. Steam üzerinden bu konunun çözümü dakikalar içerisinde gerçekleşmektedir. CS Go özelliklerine gireceğiniz kod ile artık oyunu istediğiniz çözünürlükte oynayabilirsiniz. Kodu girdikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatmanız gerekmektedir.

Cs go surf sunucularında daha önce oynadınız mı? Oynamadıysanız cs go surf sunucuları isimli içeriğimizde yer alan ip’ler sayesinde bu sunuculara giriş yapabilir ve farklı deneyimler elde edebilirsiniz.