GTA 5 Uçak Sürme - GTA 5 Uçak Nasıl Kullanılır? - Finpara

GTA 5 Uçak Sürme

GTA 5 Uçak Sürme

GTA 5 Uçak Sürme nedir? GTA 5 oyununda birçok taşıtı kullanma imkânımız var. Örnek vermek gerekirse arabalar, kamyonetler, motosikletler, tekneler ve ağır sanayi makineleri gibi çeşitli seçenekler oyun içerisinde kullanıcıya sunuluyor. Bu seçeneklerden bir tanesi ise uçaklar olmaktadır. GTA 5’de farklı boyutlarda ve farklı sınıflarda uçakları kullanabiliyoruz. Bu sınıflar içerisinde özel jetler, savaş uçakları, planörler, yolcu uçakları gibi kendi aralarında, silahlı ve silahsız olarak ayrılıyorlar.

GTA Serisindeki Uçaklar

 

İlk hava taşıtı GTA III’de bulunan, kanatları kesilmiş Dodo planör uçağı ile oyuncular havalara açılabiliyordu. Ancak, oyun çıkmadan önce gerçekleşen 9/11 olayları neticesinde daha önce tamamen kullanılabilir olan bu uçak kanatları kesilmiş şekilde oyuna konuldu ve kontrol edilmesi neredeyse imkansızdı. GTA Vice City’de hiçbir şekilde olmayan uçaklar, GTA San Andreas’ta geri döndü. Planörler, jetler, savaş jetleri ve yolcu uçakları gibi farklı varyasyonlar olan bu hava taşıtları GTA 5’e kadar tekrar kullanılabilir şekilde görülmedi. Her oyunda olan ortak özelliklerden bir tanesi ise, uçağa girdiğiniz zaman otomatik olarak bir paraşüte sahip olmanızdı, yani uçaktan havadan atlayabilir ve yumuşak şekilde inebilirsiniz.

GTA 5 Uçak Kullanma Hava Kontrolleri

 

Gta 5 uçak kullanma gayet basit olmaktadır. Uçağa «F» tuşu ile giriş yapabilir, «W» tuşu ile ileri, «S» tuşu ile geri, «A ve D» butonları ile sağ ve sola yerdeyken burnunu döndürebilirsiniz. Havalanmak için «W» tuşuna basılı tutup belli bir hıza ulaşınca «Num5» tuşu ile burnunu havaya kaldırabilir, «G» tuşu ile de iniş takımlarını yerine koyabilirsiniz. Bundan sonrasında, uçak havadayken küçük kanatçıkları «Num 4 ve Num 6» butonları ile döndürerek keskin manevralar yapabilirsiniz. İnmek istediğiniz zaman yine «G» tuşu ile takımları açıp «Num 8» tuşu ile burnu yere indirebilir, «S» tuşu ile gazı yavaşlatabilir ve yumuşak bir iniş yapabilirsiniz. Eğer uçak Hydra veya P-996 Lazer gibi silahlara sahip bir uçak ise «Sağ Mouse Butonu» ile silahını ateşleyebilir, «Mouse Teker Yukarı-Aşağı» ile silahı değiştirebilirsiniz. Bu kontroller, oyun ile gelen “default” kontrollerdir. Bu kontrollere oyunda hiçbir değişiklik yapmadan erişebilirsiniz.

GTA 5 Banka Arabası Yerleri makalemizi okudunuz mu?

microsoft project 2016 key satın al